Tatabányai tagintézmény

Tagintézményünk léte a Református EGYMI-ben a Gyógypedagógiai óvoda fenntartói feladatainak átvállalásával kezdődött 2016. szeptemberében.

Logopédiai óvodai csoportjainkban a beszédben, kommunikációban akadályozott SNI /beszédfogyatékos, hallássérült, autizmus spektrum-zavarba sorolt/ gyermekek óvodai nevelését, iskolára való felkészítését biztosítjuk a szakértői bizottságok javaslatai alapján. Az egyénre szabott komplex, pedagógiai-gyógypedagógiai habilitációval; egyéni és kiscsoportos formában, állatasszisztált /ló, kutya/ foglalkozásokkal készítjük elő a majdani sikeres iskolai integrációt.

Pedagógiai munkánk fontos feltétele a ránk bízott gyermekeket védő-óvó, felnőttekkel való konstruktív együttműködés a családias légkör biztosításával, az optimális fejlődést megalapozó szenzoros integrációs mozgásformákkal, sok szabadban végzett tevékenységgel /kirándulás, korcsolya/.

2017 szeptemberétől Korai fejlesztés-gyógypedagógiai tanácsadás feladatellátással bővült tevékenységi körünk.

A székhelyintézmény igazgatásából tagintézményünkhöz került a megyebeli Dad telephely szakszolgálati feladatellátása (nevelési tanácsadás, logopédia, szakértői tevékenység), valamint az utazó gyógypedagógiai szolgálat, melyet a környező református nevelési és oktatási intézményekben helybeni ellátással biztosítunk.

2017-ben több, református egyházi fenntartáson kívüli intézmény is eredményesen kezdeményezte intézményünkkel az együttműködést.

A tatabányai tagintézmény által ellátott nevelési-oktatási intézmények:
  • Bánhidai Szent Erzsébet Óvoda
  • Biai Református Általános Iskola
  • Lórántffy Református Óvoda és Bölcsőde
  • Dadi Református Egyházközség Általános Művelődési Központja
  • Édenkert Pápai Református Óvoda
  • Hajnalcsillag Tatai Református Óvoda
  • Juniorka Alapítványi Óvoda
  • Mészöly Gedeon Református Általános Iskola és Óvoda
  • Színes Iskola – Személyközpontú Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium
  • Tatai Református Gimnázium
  • Tatai Fürdő Utcai Néphagyományőrző Óvoda
  • Launai Miklós Református Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakgimnázium
  • Zichyújfalui Református Iskola
  • Dadi Nefelejcs Óvoda és Mini Bölcsőde
  • Szent Margit Általános Iskola
  • Gárdonyi Óvoda Zichyújfalui Naprafogó Tagóvoda

2800 Tatabánya, Kós Károly u. 2.
Telefon: +36-34-336-911 vagy +36-30-574-8552
Email: refegymi.tatabanya@gmail.com