Reformáció emléknapja

Október 31-e a reformáció emléknapja. A hagyomány szerint 1517-ben ezen a napon szegezte ki tételeit Luther Márton a wittenbergi vártemplom kapujára. Ebből az alkalomból együtt ünnepeltünk és emlékeztünk a Mesekert Református Óvoda gyermekeivel, és a Magvető Református Általános Iskola diákjaival.

Az idén Miskolcon a Kossuth utcai Református Templomot választottuk a megemlékezés helyszínéül. Megismerkedtünk a templom történetével, körbe sétáltuk a templomi padokat, felsétáltunk a karzatra is, majd elfoglalva a helyünket közös énekléssel tettük emlékezetessé ezt a napot. Köszönjük szépen Krokos-Darcsi Máriának, a Nyilas Misi Ház ügyintéző gondnokának a szíves fogadtatást.